25 Kasım 2013

Ahmet Büke ''Mevzumuz Derin''

ON18kitap yayınlarından biri olan ve sevgili Ahmet Büke 'nin bilinen kahramanı Bedrettin diğer adıyla Bedo,Mevzumuz Derin isimli kitapla karşımızda.

Bedo henüz 18 yaşına yeni girmiş.Annesi ve dedesi ile yaşamakta.Kitap tutkusu küçüklüğünden bu yana var.Her yerde kitap okuyor.Bir de muhabbet kuşları var oda çok geveze.
İzmir'de yaşayan Bedo hayatında babasını görmemiş ve hatta babasının bir deniz kazasında öldüğünü biliyor.Üniversiteyi kazanabilmek için dershaneye gidiyor ve onu dershaneye bağlayan tek kişide Nehir.
Nehir sevdiği kız içten içe kendi kendine seviyor ama dile getiremiyor.Onu severken kızın erkek arkadaşından dayak yiyiyor aşağılanıyor ama yine de kuyruğu dik tutabiliyor :)
Birgün yine dershaneye gittiğinde Nehir'e ve kendine çay alıyor Nehir Bedo'yu tersliyor ve Bedo sinirinden tuvalete gidiyor orada bırakılmış bir kitap buluyor ve başlıyor okumaya.Artık her tuvalete gittiğinde bir kitap ve not.Asıl herşey ve gerçek dünyası o zaman başlıyor.Yıllarca ölü bildiği bir babası mı var ya da biri ona oyun mu oynuyor? Hepsi kitapta.Son sayfalara doğru heyecanlanıyor zaten insan :)
Sabahtan başlayıp 3 saatte bitirilebilecek bir kitap arkadaşlar ve okurken su gibi akıyor.İlk kez okudum Ahmet Büke'nin kitabını ve bundan sonra da sanırım devam edeceğim.Akıcı dili ve okuyucuyu yormaması çok hoşuma gitti.Ayrıca kitap kahramanı Bedo'yu da çok sevdim.
Fazla yorum yapmayı sevmiyorum biliyorsunuz bu yüzden okumanızda fayda var derim :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder