21 Ağustos 2013

Şahika & Feraye - Bitti

Her ne kadar iş seyahatinde olsamda okumaktan vazgeçemiyorum.Bide kitap sarmışsa bir an önce otele gidip bitirmek istiyor insan.Bu kitapta onlardan biri ;
Sinan Akyüz kitaplarına bu dönemde takmış durumdayım.İncir Kuşlarından sonra Şahika & Feraye 'de gönlüme taht kurdu.Özellikle yaşanmış hikayelerden olması beni biraz daha cezbediyor.
Bir ailenin paramparça olmasını konu alan bu kitap mutlaka kitaplığınızda olmalı.Hem tarih kokuyor hem aşk kokuyor hem karşılıksız sevgi kokuyor ..... Kitabı okurken yer sinirleniyor insan.Kitap karakterlerinden Haı Nine'ye başta çok kızıyorsunuz fakat ölümü hiç yoktan yere olduğu içinde üzülüyorsunuz.
Acaba kardeşlerin kaderini gerçekten kardeşler mi belirliyor? Şahika ve Feraye biribirine düşkün iki kardeş birinin kaderi diğerini de yanında sürüklüyor.
Aşkın en acı halini yaşatıyor cümleler size ve aşktan gerçekten öleni tanıyorsunuz.
Paranın gücü  tükendiğinde yalnız kalıyorsunuz.
Bu kitapta öteki kadınlar dediğimiz kadınları da tanıyoruz.Onlarında çaresiz olduğunu onların da aşka düşebileceğini ve bu aşktaki dikenli yolları kendilerine kurtuluş saydıklarını bir bir öğreniyorsunuz.
En sevdiğim karakter Çakır Ağa oldu.Allah'a verdiği sözü tutupta kızlarının hayatını çizdiği için pişmanlığını her daim yaşıyor fakat verdiği sözü de tutmak zorunda olduğunu biliyor.
Çanakkkale savaşında neden Çanakkale Geçilmez dendiğini bu kitapta rahatça görebiliyorsunuz.
Yüreğinizin bir köşesi kitabı kaparken kitabın içinde kalıyor farkında olmadan sürekli kafanızda acaba sonrasında ne oldu o insanlara diyorsunuz ve keşke imkanım olsada o insanlarla konuşabilsem birde onların ağzından dinleyebilsem diye düşünüyorsunuz.
Çok akıcı bir kitap günde 200 sayfa rahat okunuyor hiç sıkmıyor ve kitaplığınızda mutlak olması lazım.
Fazla ayrıntı vermek istemiyorum kitapla ilgili çünkü okumanızı şiddetle tavsiye ederim :)))
Bakalım kitapta olan bazı cümleler sizinde merakınızı uyandıracak mı?

Umarım okumak için kitap listenize eklenmiştir.Okuduğunuza pişman olmayacağınız bir kitap :)

2 yorum:

Min Ji Kim dedi ki...

Evet kitap listeme eklenmek üzere teşekkürler bizimle paylaştığınız için :)

Esra Hanedan dedi ki...

Mutlaka okumalısın :)))

Yorum Gönder