22 Ağustos 2013

Blog İsmi Nerden?(www.bademlebuduk.blogspot.com)Sonunda sevgili arkadaşım Elif'in blog isminin nerden geldiğini de öğrenme imkanımız oldu.İş güç derken bir türlü vakit olmamıştı.
Bademlebuduk'ta anne,çocuk,makyaj,yemek,etkinlik hemen hemen herşeyi bulabilirsiniz.Özellikle Bade'min kombinlerine bayılacağınızı tahmin ediyorum.Çünkü o bizim aramızda bir genç kız.Onunla oynamakta vakit geçirmekte eğlenceli.Eğer büyümüşte küçülmüş bir bebek ararsanız mutlaka Bade 'yi tanıyın derim :))
Fotoğrafımmerhaba, ben bademin annesi elif/hande. Herkes beni bademin annesi diye tanıyor. Mahallede sucuyu, kasabı, yemek söylediğimiz yerleri telefonla arayıp sipariş verdiğimde ''ben badenin annesi'' diyorum; hemen tanıyorlar, adrese falan gerek kalmıyor :)
Blogumuzda bademin yaşadıklarını, gelişimini, deneyimlerini, kombinlerini paylaşıyoruz. Biraz da badenin annesi anlatıyor deneyimlerini, yemeklerini, gezmelerini, kendini...
Blogu aslında çooookkk önceden açmalıydık ama geç olsun da güç olmasın diyoruz. Bademi yazma fikri ve eylemi bende hep vardı. Yazdım çizdim hamileliğimden beri, artık internet dünyasında da yeri olsun istedim. Böyle her şey düşünülmüş gibi gelse de tek eksiğimiz blogumuzun adıydı. 
Bademlebuduk için bademle butik, bademli butik diyenler de oluyor. ama değil :)
Bade'nin ismi anne ve babasından geliyor. Bahadır'dan BA, Hande'den DE ekledik: BADE oldu kızımız. Ben onu Badem diye çağırıyorum genelde. Diğer çocuklarla Badem diye tanıştığında ''nasıl yani fıstık, fındık gibi mi?'' diye soruyorlar bu da Bade'nin çok hoşuna gidiyor :)
Buduk kim sorusu bugüne kadar çok kişiden geldi. Kısmet burada açıklamakmış :)
Buduk bademin hayal arkadaşı... Oyunlarında ona eşlik eden, onu telefonuyla arayan Buduk. 
Artık açalım bu blogu dediğimde aklıma gelen isim oldu, neden mi? Takip edenler bilir, badem çantasız sokağa çıkmaz. Çantasında ruju, telefonu, bebeği, bebeğin biberonu olur. Eğer telefonu evde unuttuysa eve dönmemizi istiyor, Buduk onu arayabilirmiş çünkü... Zor ikna ediyoruz... Yolda yürürken telefonu çalıyor ve duruyoruz. Buduk ile telefonda konuşuyor... 
Tabi sadece Buduk değil, çok sık olmasa da bahsettiği diğer hayal arkadaşları Bilian ve Budugülü de var :)))

Bade'mi seveceğinizden eminim ve mutlaka takip etmek isteyeceğinizdende. Diğer sosyal ağlardan takip etmek istersenizde;


Bademlebuduk sahibi Elif arkadaşıma teşekkür ederim ama asıl Bade'ye teşekkür ediyorum çünkü o olmasaydı bademlebuduk olmazdı :)))

12 yorum:

mervelil dedi ki...

Çok güzel bi etkinlik oldu bu merak ettğim bi blog ismiydi bademlebuduk .Bende göndermek istiyorum ama mail adresini göremedim telefondan giriyorum da

Bademle Buduk dedi ki...

ben de sana teşekkür ederim canım :)

Esra Hanedan dedi ki...

tabiki bişey değil :))))

Esra Hanedan dedi ki...

esrahanedan@gmail.com adresine gönderebilirsin canım :)

Tuğba Akkaya Maden dedi ki...

Bunu ben de merak ediyordum.Hakikaten şaşırtıcı oldu hiç bunu tahmin edemezdim :)
Esra'cım ben de yorumla geçiştirdim ama yazıp da sana mail atmak var niyetimde paşamdan fırsat bulursam tabi

Esra Hanedan dedi ki...

Paşa'yı özellikle anlatmak istiyorum zaten :))

ayşe erçin dedi ki...

Cok guzel bir hikaye,ozellikli cocugunuzn adini anne ve babadan alinmasi cok ilgimi cekti :)

Bademle Buduk dedi ki...

teşekkür ederim

Bademle Buduk dedi ki...

teşekkür ederim,

Gülsen Doğan dedi ki...

ilk duydugumda bende Elif ciğime sormuştum bloguma bende beklerim
http://www.gulshendogan.com/

Bademle Buduk dedi ki...

senin için de yazdım zaten canım :)

Bademle Buduk dedi ki...

teşekkürler, farklı olsun istedik :)

Yorum Gönder