20 Temmuz 2013

Tutkunu Olduğum Dizi '' Once Upon a Time '' (Bir varmış Bir yokmuş)

Hepimiz severiz masal kahramanlarını.Küçüklüğümüzün masal kahramları günümüze gelse nasıl olurdu hiç merak ettiniz mi? 
Ben çom isterdim onlardan biri olmayı.
Kışın öyle ulu orta gezip eğlenemiyorsunuz. Tabi evin içerisinde internet,kitap,puzzle,dizi ve filmlerle tatil günleri geçiyor.
Ben bu sene bir değişiklik yaptım bir diziye başladım.İyiki de başlamışım.Çok hoşuma gitti ve mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.Bu sezon fox tv ekranlarındada yarım yarım verilmişti aslında.
Bir varmış Bir yokmuş , nam-ı değer Once Upon a Time..
 (((Hepsi sonsuza kadar mutlu mesut yaşadılar.… Ya da herkesin bu cümleye inanması sağlandı. Şimdi 28 yaşında olan Emma Swan kendisine nasıl bakacağını biliyor çünkü bebekken terk edildiğinden beri o bunu zaten yapıyor ama onunda yıllar önce terk ettiği oğlu onu tekrar buluyor ve işte her şey burada değişmeye başlıyor...Henry şimdi 10 yaşında ve Emma'nın yardımına muhtaç. Çünkü Henry aslında Emma'nın alternatif bir dünyadan geldiğine ve Pamuk Prenses ve yakışıklı Prens'in kızı olduğunu inanıyor...
Sahip olduğu masallar kitabına göre, onu Korkunç Cadı'nın lanetinden korumak için başka bir diyara göndermeleri gerekiyordu bu sayede cadı masallar ülkesinde kapana kısılmış, zamanda donmuş olacaktı ama tabi ki Emma bu hikâyenin bir kelimesine bile inanmamaktadır.

Emma bu küçük çocuğu alıp yaşadığı yer olan Storybrooke'a götürür fakat Henry'nin durumuna endişelendiğini için bir süre orda kalmaya karar verir. Orda geçirdiği zamanda Storybrooke'ta çok daha değişik şeyler döndüğünden şüphelenecektir. Orası sihrin unutulduğu ama gücünün de çok yakında hissedildiği, tüm masal karakterlerinin yaşadığı ama bir zamanlar kim olduklarını hatırlamadıkları bir yerdir. Tüm dünyaların geleceğe dair verecekleri bu epik savaşta Emma'nın kaderini kabullenmesi ve çılgınlar gibi savaşması gerekmektedir.))))

Harika bir dizi.Ekip harika.Oyuncular ı ekrana atlayıp öpüp sevesiniz geliyor.
3. sezon olacak bu kış.her sezon 22 bölümden oluşuyor.40 dk lık dizi keyfi. Ben 3 haftada 2 sezonuda bitirdim.Çünkü başladınız mı bırakamıyorsunuz.
Hikayeleri aslında biliyoruz ama günümüze uyarlandığında ortaya renkli şeyler çıkıyor bu kış bence bu diziyi değerlendirin derim.
Ayrıca ben genelde dizimag 'den izliyorum dizileri.Çünkü hangi bölümde kaldıysanız bir sonraki açmanızda ondan devam ediyor.Hangi bölümde kaldım diye tasalanmanıza gerek yok
Hadi bakalım iyi seyirler olsun bende merakla 3.sezonu bekliyorum :))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder